Віктор Досенко: «З повагою до природи можна жити й розмножуватися»
Професор, доктор медичних наук, патофізіолог, генетик, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України
Змова проти людства чи природна випадковість?

І ось ця дискусія досі триває: це штучне захворювання чи природне? Де першоджерело, підґрунтя того, на що наразилося людство зараз. Це питання закрите в медико-біологічній генетичній площині. Саме цей момент був просеквенований. Текст інформації вірусу був прочитаний до останньої літери і тисячу разів у різних лабораторіях світу. І порівняна ця послідовність літер з манускриптами вірусів, які схожі на нього. Тобто у нього схожий текст, але є такі шматочки плагіату. От це ми вже використовували, то нащо вигадувати нову інформацію про новий білок. Ми візьмемо про цей ось білочок, бо він нормально працював в цьому вірусі. І доведено, зараз буде складне слово, проксимальне походження цього вірусу.

Проксимальний — це означає, що він мав своїх попередників. Тобто він має однозначно природне походження. Ніяких ознак генетичної інженерії, створення, перемішування штучного немає. Тобто він літера до літери нащадок попередніх корона вірусів. Крапка поставлена, але людям все рівно подобається шукати ворогів.

Нові реалії — нова релігія

З повагою до природи можна жити й розмножуватися. Місця на нашій планеті ще дуже багато. Перенаселення є в окремих містах, в окремих регіонах світу. В інших містах, і інших країнах. Поїдьте подивіться в Україні які простори тут у центрі Європи. А що говорити про Африку, Сибір чи інші континенти. Там купа ще де є жити людям, просто там ще немає з чого жити. Потрібно створити саме цивілізацію, як спосіб спокійного отримання матеріальних благ. Так щоб нікого не вбивати, не нищити не відбирати останнє, а просто щось виробити, поділитися й отримати у відповідь добра у вигляді грошей якихось. Ми це не зупинимо. Нам потрібно зрозуміти, що ми не одні тут і це вже наступний рівень цивілізації. Від цього хижацького етапу, коли ми просто завойовували й екстенсивно розвивали економіку. Нам потрібний і він вже сформований цей екологічний енвайроменталізм.

Це фактично релігія нашого ХХІ сторіччя. Тобто відношення до навколишнього світу як до святині. Це наш бог, це наша біологія.